Udruženje za razvoj i edukaciju mladih “Siguran korak” realizuje projekat “Socijalna uključenost nevidljivih” koji finansijski podržava Gradska uprava Grada Bijeljina.

Opšti cilj projekta je smanjenje siromaštva i broja marginalizovanih ljudi i povećanje njihove vidljivosti.
Specifični ciljevi:
1) Da 5 ljudi u Bijeljini, socijalno ugroženih i Roma, starosti 30-65 godina koji su na marginama društva postane vidljivije drugim stanovnicima grada i lokalnim akterima, da njihova priča dopre do minimum 500 ljudi.
2) Da se pokrene rješavanje problema 5 porodica u Bijeljini
3) Da se 5 mladih osnaži i razbije predrasude tako što će, kroz aktivnosti učešća u projektu (uličnoj akciji) i vođenju projekta, steći nove vještine kroz projekat.

Vrijednost projekta je što će se kad se završi projekat nastaviti dalje sa rješavanjem problema ciljne grupe, samim tim što će biti vidljiviji drugima. Vrijednost je u tome što se drugi nisu do sada bavili temom na ovaj način.

Glavna aktivnost u projektu bila je snimanje kratkog filma o 5 ljudi iz Bijeljine, koji nisu vidljivi u našem društvu. Neki od njih nemaju krov nad glavom, neki nemaju posao niti ikakve izvore prihoda, a jedna od njih je u kolicima, bolesna od svoje 24. godine i skoro nikad ne izlazi iz kuće. Svi oni su isključeni iz našeg društva, jer ne izlaze iz svoje zajednice, a neki čak ni iz kuće. To su obični ljudi sa svojim problemima, koje želimo da upoznate kroz ovaj film. Cilj prikazivanja ovih priča je skretanje pažnje na ljude u našem gradu koji su nevidljivi, da im se pomogne na bilo koji način. Ovaj film će probuditi emociju u vama, a mi ćemo biti tu da ukoliko želite da nekome od njih pružite podršku na bilo koji način i izmamite osmijeh na njihova lica. Možda ne možemo spasiti cijeli svijet, ali možemo uljepšati jednoj osobi njegov/njen svijet i time smo učinili mnogo.

Na Svjetski dan Roma, 8. aprila, organizovan je događaj u Centru za kulturu “Semberija” u Bijeljini, gdje je prikazan film predstavnicima relevantnih institucija u gradu Bijeljina, kao i drugim organizacijama, te su na taj način relevantni akteri mogli vidjeti i čuti o pričama pomenutih nevidljivih ljudi.